פרסומי
Ashburn: סבתא מותקפת בדרכה למכונית, מה שהיא עשתה אחר כך גרם לתוקף לרוץ כמו פחדן
מורן מור | שבת, 17 פברואר, 2024

לאחר עלייה לאחרונה בהתקפות על קשישים, המשטרה קוראת לתושבים מבוגרים לשאת מתקן בטיחות זעיר חדש שיכול לשמש בקלות נגד תוקפים.

זה היה פשוט יום רגיל במכולת עבור אלה מדמון, אישה בת 76 Ashburnם... עד שהכל השתבש להחריד.

היא בדיוק יצאה מהחנות כשהיא נושאת את שקיות המכולת שלה, והלכה למכונית שלה כשהבלתי מתקבל על הדעת קרה.

"לא חניתי רחוק מדי, זה היה בערך 60 שניות הליכה למכונית שלי מהחנות", היא נזכרת, "וסוג של הייתה לי תחושה שצופים בי ".

ממש כשהיא פתחה את מכוניתה, גבר התקרב במהירות מאחוריה וניסה לתפוס אותה.

"הוא אמר לי 'אל תילחמי, תני לי את הארנק שלך!' כשהוא ניסה לחלץ את הארנק שלי משם. הייתי בהלם. למזלי זכרתי שהייתה לי את אזעקת ה-SafeSound שלי על הארנק, ומכיוון שפחדתי מכדי לצעוק לעזרה, הושטתי יד במהירות לאזעקה ומשכתי את הסיכה."

"מיד אזעקת ה-SafeSound האישית שלי התחילה פשוט לצרוח. ממש ממש לצרוח. הוא לא ידע מה לעשות! הוא קפא לשנייה, ואז ברח כמו עטלף מהגיהינום! אנשים שמעו את האזעקה והתחילו לצעוק ולבוא לעזור. הם אמרו שהאזעקה האישית של SafeSound היא שמשכה את תשומת לבם".

בעוד לרות היה מזל מספיק לשאת אזעקה אישית של SafeSound , שאפשרה לה להימלט מהתוקף שלה ללא פגע, לאחרים לא היה כל כך בר מזל...

רק בחודש נובמבר דיווחה המשטרה על עלייה דרמטית בפיגועים נגד קשישים, כאשר רבים מהם סובלים מפציעות חמורות ואובדן כספי.

"המגמה הזו של לשים קשישים על הכוונת מטרידה מאוד, אבל זו מציאות קשה שאנחנו צריכים להתמודד איתה. זה הכרחי שהדיירים הקשישים שלנו יישארו בכוננות גבוהה ויגנו על עצמם על ידי נשיאת אזעקה אישית של SafeSound .

לאחר שהותקפה, אלה קנתה את האזעקה האישית של SafeSound עבור אחיותיה, בנותיה, נכדיה וכל חבריה. לעתים קרובות אנשים מחברים אותו לארנקים, מפתחות ותיקי גב.

"לאחר התקיפה קניתי מיד עוד 10 אזעקות אישיות של SafeSound עבור כל החברים והמשפחה שלי. עכשיו אני יודעת שהאנשים שהכי אכפת לי מהם יהיו בטוחים".

אז, מהי בעצם האזעקה האישית של SafeSound?

האזעקה האישית של SafeSound היא התקן בטיחות המסוגל ליצור צליל של 125db שמושך תשומת לב ומפחיד תוקפים פוטנציאליים. לשם השוואה, זה אותו צליל כמו של מטוס צבאי במהלך המראה.

זה גם פשוט לשימוש. במקום לחצן שניתן ללחוץ עליו בקלות בטעות, מכשיר ה-SafeSound משתמש בפין משיכה. לאחר המשיכה, המכשיר משמיע צליל חודר אוזניים למשך עד 30 דקות רצופות, או עד שהסיכה מוחלפת.

ניתן לעשות בו שימוש חוזר שוב ושוב, והוא מתחבר בקלות לארנקים, מפתחות ותיקי גב. זה גם קטן מספיק כדי להיכנס לכיס שלכם. אבל זה עושה את העבודה.

נולד מתוך טרגדיה

יוני לוי, ממציא האזעקה האישית של SafeSound , מכיר היטב את סוג המצב שאליו נקלעה רות.

"לעולם לא אשכח שהרמתי את הטלפון וקיבלתי את החדשות ", אומר יוני.

בתו של יוני, יעל, בדיוק סיימה תיכון ותכננה לחגוג עם כמה חברים במסעדה מקומית. כשהיא איחרה, היא אמרה לחבריה לתפוס שולחן והיא תפגוש אותם בפנים.

אבל היא מעולם לא הופיעה.

כשהיא איחרה לארוחת ערב, חבריה ניסו להתקשר לטלפון שלה, אבל יעל לא השיבה. לאחר המתנה של יותר משעה, הם ידעו שמשהו לא בסדר. זה היה מאוד יוצא דופן שיעל פשוט תבריז מתוכניות. הם הזעיקו את המשטרה שהגיעה וחקרה.

הארנק של יעל נמצא במגרש החניה. עד היום איש לא שמע ממנה.

"אני מתפלל כל יום שיעל תחזור אלינו", אומר יוני לוי, "ואני אף פעם לא רוצה שאף הורה יעבור את מה שעברנו. יעל היא כל ההשראה לאזעקה האישית של SafeSound ."

לאחר היעלמותה של יעל, יוני החל לחקור את הנסיבות סביב החטיפות.

"המשטרה טוענת שהסיבה העיקרית שמובילה לחטיפות מוצלחות היא שהקורבן לא יכול לעשות רעש", אומר לוי, 52. "החוטף מנסה לסגור את פיו של הקורבן. היכולת להשמיע רעש בקלות היא חיונית לחלוטין".

שמיעת הנתון הזה נתן ליוני את הרעיון לאזעקה האישית של SafeSound .

"היו לי שני מטרות עיקריות", אומר יוני. "כדי להפוך את זה לנגיש וקולני ככל האפשר."

אבל, יוני לוי מקווה ליותר מסתם הרתעה מחטיפה. הוא רוצה לעזור לעצור כל מיני פשעים.

"אפשר להשתמש בזה בכל כך הרבה מצבים שונים", הוא אומר. "הורים יכולים לתת את זה לילדים שלהם כשכבת הגנה נוספת. בני נוער יכולים להשתמש בזה כדי שיוכלו להרגיש בטוחים ללכת הביתה. נשים יכולות לדעת שזה שם כשהן צריכות להשתמש בחניון בלילה. אמא שלי, בת 78 זקנה, סוחבת אותו למקרה שהיא תיפול ותצטרך להזעיק אנשים לעזרה. הלוואי שהייתי חושב על זה קודם..."
הסיפור של אלה הוא סיפור שיוני לוי שומע כמעט כל יום - כיצד האזעקה האישית של SafeSound שלו הצליחה לעזור למישהו במצוקה.

"אבל אף פעם לא נמאס לי לשמוע את זה", הוא אומר בחיוך.

המלצת המשטרה

המשטרה ממליצה על האזעקה האישית של SafeSound מאז שיצאה לשוק לראשונה, והתנועה מתחילה לתפוס קיטור.

למעשה, מאז הופעת הבכורה שלה, SafeSound נמצאת במצב של תנופה מתמדת, עוברת בין להיות במלאי לסולד אאוט כמעט כל שבועיים...

וזה גם צבר טונות של עוקבים נאמנים ברחבי העולם...

SafeSound פיתחה במהירות קהל עוקבים נאמן עם למעלה מ-7,000 ביקורות של 5 כוכבים. הנה מה שאנשים אומרים:
ס
דניאל ס. רוכש מאומת
01/08/24
החלטתי להזמין אלה עבור הבנות שלי ועבורי, כאמצעי בטיחות עבורנו. אני עובדת בלילה והרבה פעמים יוצאת לבד, זה נחמד שיש את זה על מחזיק המפתחות שלי לכל מקרה! נתתי את השתיים האחרות לבנות שלי כדי שכך הן יוכלו להרחיק גם סכנות. אלה מאוד רועשים וקל מאוד להפעיל ולכבות! אף אחד מאיתנו לא נאלץ להשתמש בהם, למרבה המזל, אבל כשבדקנו אותם בבית בני הצעיר כיסה את אוזניו ואמר שזה רועש מדי!
י
הילה י. רוכש מאומת
02/07/24
מוצר טוב, גודל טוב, נחמד וקולני. המכשיר הקטן הזה נתן לי שקט נפשי.
כ
מיכאל כ. רוכש מאומת
02/14/24
קניתי את אלה עבור אשתי. הם מאוד רועשים ואנו מאוד מתרשמים. היא שמה אחד מחוץ לתיק שלה ואחד על מחזיק המפתחות שלה. הם קטנים למדי - באורך של כ-7 ס"מ, קלים מאוד.
רציתי לקבל חוות דעת של איש מקצוע על היעילות של SafeSound, אז דיברתי עם מפקד המשטרה דני מרינו. הנה דעתו:
"האזעקה האישית של SafeSound סייעה לבד לאלפי חיים ברחבי הארץ. וכן, זה נחוץ עכשיו יותר מתמיד. הפשיעה האלימה עלתה באופן דרסטי עד כה בשנת 2024, במיוחד בחודש האחרון. אבל, לאחר סקירת אלפי דוחות עד כה השנה, שמתי לב למגמה חיובית. במקרים בהם נעשה שימוש באזעקה האישית של SafeSound, הקורבנות בדרך כלל לא נפגעים".
- דני מרינו, מפקד המשטרה
הניסיון האישי שלי עם האזעקה האישית של SafeSound בפעולה...

השתתפתי בכנס נשים נגד אלימות כשנודע לי לראשונה על מכשיר הבטיחות החדש הזה. יוני לוי נתן לנו הדגמה בכנס בה הזהיר אותנו ואמר לנו לכסות את האוזניים. ואז, הוא משך את הסיכה...

זה היה לא ייאמן. היינו במקום חיצוני, והרגשתי כאילו הרעש רק ממלא את כל המגרש. קל היה לראות איך זה משתק את התוקף ומושך תשומת לב. זה היה פשוט הדבר הכי רועש שחוויתי אי פעם.

לאחר כמה שניות, יוני הקל עלינו על ידי הכנסת הסיכה מחדש, ושיתק את הרעש.

כשדיברתי עם יוני, הוא נתן לי לבחון את ה-SafeSound בעצמי. התרשמתי מהאיכות... זה הרגיש לי מוצק ביד ויכולתי לראות שזה לא משהו זול שישבר אם ייפול או משהו כזה. והסיכה הייתה מספיק גדולה, שאם הייתם מגששים אחריה אבל לא הייתם יכולים לראות אותה מכל סיבה שהיא, עדיין תוכלו למשוך אותה כשתצטרכו.

בנוסף, הסוללה תחזיק יותר מ-3 חודשים אם תמשכו את הסיכה 100 פעמים בפרק הזמן הזה. הייתי אומרת שזה די טוב.

יוני אפילו נתן לי SafeSound במתנה, שנתתי לאמא שלי, מכיוון שהיא גרה לבד וצריכה להתריע למישהו אם משהו קורה.

כמה זה עולה? (והאם זה שווה את המחיר?)

ה-SafeSound נמכרת כעת באינטרנט תמורת ₪139.95 לשני מכשירים. הם מציעים הנחות נוספות אם אתם קונים בכמויות גדולות יותר, מה שאני יודע שהרבה הורים טובים יעשו.

בעוד שהאזעקה האישית של SafeSound נוצרה במקור כדי להגן על נשים וילדים צעירים יותר, הזמנות עצומות מגיעות מקשישים בכל מקום, והיא הופכת במהירות לרעיון המתנה הפופולרי ביותר בשנת 2024.

מבחינת התמורה, זה בהחלט שווה את המחיר. בידיעה שאמא שלי בטוחה במקרה של נפילה, או שהבת שלי מוגנת בדרך הביתה מבית הספר, ה-SafeSound נתן לי שקט נפשי שפשוט אי אפשר לשים עליו תג מחיר.

עדכון
***עדכון: שלישי, 27 פברואר, 2024*** - כדי לסייע בהגנה על תושבים ותיקים, לאזעקה האישית של SafeSound יש כרגע הנחה מיוחדת למבוגרים המציעה 50% הנחה לתושבי ישראל. אבל מהרו, עקב ביקוש גבוה במיוחד, האזעקה האישית של SafeSound נמכרת ביותר מ-1.5 מיליון יחידות וכמעט אזלה מהמלאי.

לחצו על הכפתור הירוק כדי לראות אם הם עדיין זמינים במלאי

החלת הנחה ובדיקת זמינות >>

9 תגובות

יוסף לוי · ירושלים
האם האזעקה ניתנת לשימוש חוזר או שאפשר להשתמש בה רק פעם אחת?
Feb 10, 2024 10:13 AM · Reply · 84
אניטה ר · מטבריה
אפשר להשתמש בה שוב ושוב כמה פעמים שתרצו. אתם פשוט מושכים את הסיכה הרחק מהגוף כדי להפעיל את האזעקה, ואז דוחפים אותה בחזרה כדי לכבות אותה. זה סופר קל לשימוש, אני מאוד אוהב את זה.
Feb 11, 2024 7:36 AM · Reply · 95
אלין מורד · קרית שמונה
קניתי 8 ונתתי אותם לאחיות, בנות, אחייניות ואחייניות גדולות ואחת בשבילי. הם מאוד העריכו את מתנת הבטיחות הזו.
Feb 11, 2024 5:10 PM · Reply · 38
מרים אלחיאני · מצפה רמון
אני חייב להודות... אני אשם בכך שחשבתי ש"לי זה לעולם לא יקרה" אבל אחרי שקראתי את זה, החלטתי "ללחוץ על ההדק" ובסופו של דבר קניתי 5 אזעקות אישיות... אחת לעצמי, ותכננתי לתת את האחרים לאחותי ולחברות שלי.
Feb 12, 2024 6:58 AM · Reply · 32
אור מימון · בת ים
בתי נסעה לקולג' לאוהיו ורציתי שיהיה לה מכשיר הגנה אישי נוסף. יש לה גז פלפל אבל, בתור אבא, עדיין הייתי מודאג. קניתי את האזעקה האישית של SafeSound ותהיתי אם היא באמת תהיה רועשת. זה! זה מכשיר בסגנון "רימון" שבו אתה מושך את הסיכה כדי להפעיל אותו. הסיכה דורשת משיכה חזקה למדי, מה שעוזר להפחית את הסיכוי להפעיל אותה בטעות. אם תבחרו לבדוק את זה בתוך הבית - מה שכנראה תעשו – תהיו מוכנים לחבר את הסיכה בחזרה במהירות כי הוא כל כך חזק. הרעיון הוא שברגע שתשלפו אותו ממחזיק המפתחות, הוא ימשיך להרעיש ותוקף לא יוכל לכבות אותו. זה בערך בגודל של שלט כניסה לרכב. אני מקווה שהבת שלי לעולם לא תצטרך להשתמש בזה, אבל אם היא עושה זאת, אני מרגיש בטוח שהדבר הקטן הזה יעשה את העבודה שלו בלהפחיד תוקף.
Feb 12, 2024 10:22 AM · Reply · 43
לימור בת-חן · נהריה
לאלו מכם שלא יודעים כמה הדבר הזה רועש...הנה כמה התייחסויות להשוואה:
מכסחת דשא היא בערך 90 דציבלים.
מקדחה היא 100 דציבלים.
מופע מוזיקת רוק חי הוא בערך 110 דציבלים.
מסור חשמלי או מכת רעמים הם בערך 120 דציבלים.
המראה של מטוס סילון צבאי מנושאת מטוסים (50 רגל) הוא 130 דציבלים.

150 דציבלים יקרעו את עור התוף.

Feb 13, 2024 6:44 PM · Reply · 22
אוהד חן · רעננה
הזמנתי תריסר. נתתי אחת לעמיתה לעבודה, כמה ימים לאחר מכן היא השתמשה בה. האזעקה הפחידה את האיש והוא טס לכיוון השני.
Feb 15, 2024 7:55 PM · Reply · 18
לידיה שטיין · טבריה
זה יהיה מושלם עבור אמא שלי! היא אזרחית ותיקה (בת 67) ולא תמיד מרגישה בטוחה להסתובב לבד. בנוסף, היא יכולה להשתמש בו כדי להזעיק עזרה למקרה שהיא תיפול.
Feb 16, 2024 7:28 AM · Reply · 15
מורן אליסף · גבעת הכרמל
מכשיר נהדר אבל זה גם רעיון טוב להתרחק מהטלפון הסלולרי כשאתם עוברים ליד חניה חשוכה. אתם באמת צריכים להיות מודעים למה שקורה סביבכם.
Feb 17, 2024 9:48 AM · Reply · 24
מור אשל · נצרת עילית
תודה. אני בהחלט אקנה לעצמי ולילדים שלי. אלוהים יברך אתכם.
Feb 18, 2024 11:48 AM · Reply · 18